Ciechan lagerowe – porządny Ciechan

Ciechan lagerowe to kolejna propozycja tego browaru. Piwo jest niefiltrowane i utrwalone.
Tyle tytułem wstępu.

Butelka jest typowa – jak w pozostałych Ciechanach. Etykieta jednak troszkę różni się od innych produktów browaru. Zamek zrobił się trochę mniejszy i zmieniła się czcionka. Całość, razem z kapslem, wygląda bardzo „poważnie” i stylowo.

Zapach jest zaskakująco przyjemny: delikatny, chlebowo-chmielowy. Spodziewałam się czegoś bardziej intensywnego.
Kolor to czyste złoto... no może nie do końca czyste bo widać  lekkie zmętnienie trunku.
Piana bardzo drobna, szybko opadła.

I to co najlepsze, czyli smak. Podobnie jak w zapachu, dominuje chmiel i chleb, troszeczkę słodu a na końcu na języku pozostaje delikatna goryczka. Wszystkie te elementy są doskonale skomponowane.

Ogólnie dobre, porządne piwo, do którego jeszcze na pewno wrócę. A czy piwo jest utrwalone, nieutrwalone, pasteryzowane czy jeszcze jakieś tam inne nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne żeby dobrze smakowało i było produkowane w odpowiednich warunkach i z dobrych surowców.


Z etykiety:
W naszym browarze uwarzono pierwsze piwo pilzneńskie w Polsce. Chcąc przywrócić pamięć temu wydarzeniu postanowiliśmy przypomnieć ten smak i ten zapach.

Browar Ciechan
Typ: jasne
Alkohol: 6,0%

2 komentarze:

  1. Czy w twoim też były wyraźne żelaziste nuty? piłem to piwo w sumie chyba ze 4 razy - za każym razem to samo. Jakbym szorował po żelaznej belce językiem...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nic takiego nie czułam, może trafiłeś na kiepską partię, albo teraz coś pozmieniali. Muszę sobie znowu takie kupić i sprawdzić :)

    OdpowiedzUsuń